FMP3WSJT-73-11R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP3WSJT-73-11R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 11 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Feature :
Flame Proof, Safety
Number of Terminations :
2
Resistance :
11Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
FMP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
3W
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±5%
Datasheets
FMP3WSJT-73-11R
YAGEO FMP3WSJT-73-11R
11Ohm, 3W, Metal Film,