FMP300JT-73-3K6
Mfr.Part #
FMP300JT-73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
3.6kOhm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300JT-73-3K6
YAGEO FMP300JT-73-3K6
3.6kOhm, 3W, Metal Film,