FMP300JT-73-36K
Mfr.Part #
FMP300JT-73-36K
Description
RES 36K OHM 5% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
FMP
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Resistance :
36kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300JT-73-36K
YAGEO FMP300JT-73-36K
36kOhm, 3W, Metal Film,