FMP300JT-73-330R
Mfr.Part #
FMP300JT-73-330R
Description
RES 330 OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Series :
FMP
Mount :
Through Hole
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power Rating :
3W
Resistance :
330Ohm
Feature :
Flame Proof, Safety
Published :
Package / Case :
Axial
Diameter :
5mm
Datasheets
FMP300JT-73-330R
YAGEO FMP300JT-73-330R
Through Hole 330Ohm, Metal Film,