FMP300JT-52-620K
Mfr.Part #
FMP300JT-52-620K
Description
RES 620K OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
620kOhm
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP300JT-52-620K
YAGEO FMP300JT-52-620K
620kOhm, 3W, Metal Film,