FMP300JT-52-2K4
Mfr.Part #
FMP300JT-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
2.4kohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP300JT-52-2K4
YAGEO FMP300JT-52-2K4
2.4kOhm, 3W, Metal Film,