FMP300JT-52-20R
Mfr.Part #
FMP300JT-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
20Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300JT-52-20R
YAGEO FMP300JT-52-20R
20Ohm, 3W, Metal Film,