FMP300JT-52-1K3
Mfr.Part #
FMP300JT-52-1K3
Description
RES 1.3K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.3kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300JT-52-1K3
YAGEO FMP300JT-52-1K3
1.3kOhm, 3W, Metal Film,