FMP300JT-52-180K
Mfr.Part #
FMP300JT-52-180K
Description
RES 180K OHM 5% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
180kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300JT-52-180K
YAGEO FMP300JT-52-180K
180kOhm, 3W, Metal Film,