FMP300JR-73-5K6
Mfr.Part #
FMP300JR-73-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 3W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
5.6kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300JR-73-5K6
YAGEO FMP300JR-73-5K6
5.6kOhm, 3W, Metal Film,