FMP300JR-73-3K6
Mfr.Part #
FMP300JR-73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
3.6kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FMP300JR-73-3K6
YAGEO FMP300JR-73-3K6
3.6kOhm, 3W, Metal Film,