FMP300JR-73-33K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP300JR-73-33K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 33K OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Feature :
Flame Proof, Safety
Series :
FMP
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Diameter :
0.8 mm
Lead Length :
33mm
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
750V
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
33kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Published :
Package / Case :
Axial
Construction :
Cylindrical
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
3W
Datasheets
FMP300JR-73-33K
YAGEO FMP300JR-73-33K
FIXED RESISTOR, 33kOhm, Metal Film,