FMP300JR-73-16R
Mfr.Part #
FMP300JR-73-16R
Description
RES 16 OHM 5% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
16Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300JR-73-16R
YAGEO FMP300JR-73-16R
16Ohm, 3W, Metal Film,