FMP300JR-52-430K
Mfr.Part #
FMP300JR-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 3W AXIAL
Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
430kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FMP300JR-52-430K
YAGEO FMP300JR-52-430K
430kOhm, 3W, Metal Film,