FMP300FTF73-953R
Mfr.Part #
FMP300FTF73-953R
Description
RES 953 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
953Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FTF73-953R
YAGEO FMP300FTF73-953R
953Ohm, 3W, Metal Film,