FMP300FTF73-953K
Mfr.Part #
FMP300FTF73-953K
Description
RES 953K OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
953kOhm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTF73-953K
YAGEO FMP300FTF73-953K
953kOhm, 3W, Metal Film,