FMP300FTF73-402R
Mfr.Part #
FMP300FTF73-402R
Description
RES 402 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
402Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300FTF73-402R
YAGEO FMP300FTF73-402R
402Ohm, 3W, Metal Film,