FMP300FTF73-1K78
Mfr.Part #
FMP300FTF73-1K78
Description
RES 1.78K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.78kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FTF73-1K78
YAGEO FMP300FTF73-1K78
1.78kOhm, 3W, Metal Film,