FMP300FTF73-154R
Mfr.Part #
FMP300FTF73-154R
Description
RES 154 OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
154Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTF73-154R
YAGEO FMP300FTF73-154R
154Ohm, 3W, Metal Film,