FMP300FTF73-12R1
Mfr.Part #
FMP300FTF73-12R1
Description
RES 12.1 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
12.1Ohm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTF73-12R1
YAGEO FMP300FTF73-12R1
12.1Ohm, 3W, Metal Film,