FMP300FTE73-90R9
Mfr.Part #
FMP300FTE73-90R9
Description
RES 90.9 OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
90.9Ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTE73-90R9
YAGEO FMP300FTE73-90R9
90.9Ohm, 3W, Metal Film,