FMP300FTE73-68R
Mfr.Part #
FMP300FTE73-68R
Description
RES 68 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
68Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-68R
YAGEO FMP300FTE73-68R
68Ohm, 3W, Metal Film,