FMP300FTE73-61R9
Mfr.Part #
FMP300FTE73-61R9
Description
RES 61.9 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
61.9Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FTE73-61R9
YAGEO FMP300FTE73-61R9
61.9Ohm, 3W, Metal Film,