FMP300FTE73-590K
Mfr.Part #
FMP300FTE73-590K
Description
RES 590K OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
590kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP300FTE73-590K
YAGEO FMP300FTE73-590K
590kOhm, 3W, Metal Film,