FMP300FTE73-51R1
Mfr.Part #
FMP300FTE73-51R1
Description
RES 51.1 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
51.1Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP300FTE73-51R1
YAGEO FMP300FTE73-51R1
51.1Ohm, 3W, Metal Film,