FMP300FTE73-45K3
Mfr.Part #
FMP300FTE73-45K3
Description
RES 45.3K OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
45.3kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP300FTE73-45K3
YAGEO FMP300FTE73-45K3
45.3kOhm, 3W, Metal Film,