FMP300FTE73-453R
Mfr.Part #
FMP300FTE73-453R
Description
RES 453 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
453Ohm
Datasheets
FMP300FTE73-453R
YAGEO FMP300FTE73-453R
453Ohm, 3W, Metal Film,