FMP300FTE73-412R
Mfr.Part #
FMP300FTE73-412R
Description
RES 412 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
412Ohm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FTE73-412R
YAGEO FMP300FTE73-412R
412Ohm, 3W, Metal Film,