FMP300FTE73-3K57
Mfr.Part #
FMP300FTE73-3K57
Description
RES 3.57K OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
3.57kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP300FTE73-3K57
YAGEO FMP300FTE73-3K57
3.57kOhm, 3W, Metal Film,