FMP300FTE73-27K4
Mfr.Part #
FMP300FTE73-27K4
Description
RES 27.4K OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27.4kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-27K4
YAGEO FMP300FTE73-27K4
27.4kOhm, 3W, Metal Film,