FMP300FTE73-26K1
Mfr.Part #
FMP300FTE73-26K1
Description
RES 26.1K OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
26.1kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FTE73-26K1
YAGEO FMP300FTE73-26K1
26.1kOhm, 3W, Metal Film,