FMP300FTE73-1K87
Mfr.Part #
FMP300FTE73-1K87
Description
RES 1.87K OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.87kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FTE73-1K87
YAGEO FMP300FTE73-1K87
1.87kOhm, 3W, Metal Film,