FMP300FTE73-1K82
Mfr.Part #
FMP300FTE73-1K82
Description
RES 1.82K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.82kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-1K82
YAGEO FMP300FTE73-1K82
1.82kOhm, 3W, Metal Film,