FMP300FTE73-1K74
Mfr.Part #
FMP300FTE73-1K74
Description
RES 1.74K OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
1.74kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FTE73-1K74
YAGEO FMP300FTE73-1K74
1.74kOhm, 3W, Metal Film,