FMP300FTE73-16K5
Mfr.Part #
FMP300FTE73-16K5
Description
RES 16.5K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Resistance :
16.5kohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FTE73-16K5
YAGEO FMP300FTE73-16K5
16.5kOhm, 3W, Metal Film,