FMP300FTE73-13K7
Mfr.Part #
FMP300FTE73-13K7
Description
RES 13.7K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Resistance :
13.7kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FTE73-13K7
YAGEO FMP300FTE73-13K7
13.7kOhm, 3W, Metal Film,