FMP300FTE73-11R5
Mfr.Part #
FMP300FTE73-11R5
Description
RES 11.5 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
11.5Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FTE73-11R5
YAGEO FMP300FTE73-11R5
11.5Ohm, 3W, Metal Film,