FMP300FRF73-9R31
Mfr.Part #
FMP300FRF73-9R31
Description
RES 9.31 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
9.31Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP300FRF73-9R31
YAGEO FMP300FRF73-9R31
9.31Ohm, 3W, Metal Film,