FMP300FRF73-8K87
Mfr.Part #
FMP300FRF73-8K87
Description
RES 8.87K OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
8.87kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300FRF73-8K87
YAGEO FMP300FRF73-8K87
8.87kOhm, 3W, Metal Film,