FMP300FRF73-7K32
Mfr.Part #
FMP300FRF73-7K32
Description
RES 7.32K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
7.32kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-7K32
YAGEO FMP300FRF73-7K32
7.32kOhm, 3W, Metal Film,