FMP300FRF73-76R8
Mfr.Part #
FMP300FRF73-76R8
Description
RES 76.8 OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Resistance :
76.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FRF73-76R8
YAGEO FMP300FRF73-76R8
76.8Ohm, 3W, Metal Film,