FMP300FRF73-66R5
Mfr.Part #
FMP300FRF73-66R5
Description
RES 66.5 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
66.5Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP300FRF73-66R5
YAGEO FMP300FRF73-66R5
66.5Ohm, 3W, Metal Film,