FMP300FRF73-5R62
Mfr.Part #
FMP300FRF73-5R62
Description
RES 5.62 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
5.62Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP300FRF73-5R62
YAGEO FMP300FRF73-5R62
5.62Ohm, 3W, Metal Film,