FMP300FRF73-536K
Mfr.Part #
FMP300FRF73-536K
Description
RES 536K OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
536kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-536K
YAGEO FMP300FRF73-536K
536kOhm, 3W, Metal Film,