FMP300FRF73-3R83
Mfr.Part #
FMP300FRF73-3R83
Description
RES 3.83 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
3.83Ohm
Datasheets
FMP300FRF73-3R83
YAGEO FMP300FRF73-3R83
3.83Ohm, 3W, Metal Film,