FMP300FRF73-348R
Mfr.Part #
FMP300FRF73-348R
Description
RES 348 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
348Ohm
Datasheets
FMP300FRF73-348R
YAGEO FMP300FRF73-348R
348Ohm, 3W, Metal Film,