FMP300FRF73-332R
Mfr.Part #
FMP300FRF73-332R
Description
RES 332 OHM 1% 3W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
332Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP300FRF73-332R
YAGEO FMP300FRF73-332R
332Ohm, 3W, Metal Film,