FMP300FRF73-324R
Mfr.Part #
FMP300FRF73-324R
Description
RES 324 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
324Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FRF73-324R
YAGEO FMP300FRF73-324R
324Ohm, 3W, Metal Film,