FMP300FRF73-30R1
Mfr.Part #
FMP300FRF73-30R1
Description
RES 30.1 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
30.1Ohm
Datasheets
FMP300FRF73-30R1
YAGEO FMP300FRF73-30R1
30.1Ohm, 3W, Metal Film,