FMP300FRF73-2R94
Mfr.Part #
FMP300FRF73-2R94
Description
RES 2.94 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
2.94Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-2R94
YAGEO FMP300FRF73-2R94
2.94Ohm, 3W, Metal Film,